Tökéletes felületkezeléshez elengedhetetlen a vakolóberendezés, a csiszolóanyag és a megmunkálás típusának megfelelő megválasztása. Az eredményül kapott tökéletes felület számos különböző paramétertől függ.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque egestas erat sit amet tincidunt aliquam. Integer commodo vestibulum justo vel interdum. Nam ac tristique leo.
Polírozási eljárás tökéletesen sima felületet eredményezhet, amely még a kézi megmunkálást is felülmúlja. Kisebb munkadarabok esetében gyakori a nedves polírozási eljárás, amelynek során a munkadarabokat egyszerre csiszolják és polírozzák. Keményfémek és kerámiák magas fényűre polírozásához speciális száraz polírozási eljárásokat alkalmaznak.
Igaz, hogy a legtöbb fém munkadarabnak a gyártási folyamatot követően mentesnek kell lennie az éles élek, forgácsok vagy marásoktól. A "sorjázás" kifejezést elsősorban a fémfeldolgozó iparban használják. Sorjázással egyidejűleg a munkadarabot általában percek alatt lekerekítik és kisimítják, és az eredmény több tíz nanométeres érdességű.
Az eljárás fő célja a szerszám megbízhatóságának és élettartamának növelése. Lekerekített éle görcsmentes, nincs másodlagos görcs, és így jobban védett a kopással szemben.
Tömeges vakolási eljárással kivételesen sima felületeket lehet elérni, ami jelentősen csökkenti a súrlódás során fellépő kopást és zajt, és növeli a termék élettartamát, különösen a következő területeken: